טיפול בזריקות PRP לירך 

כואבת לכם הירך, ואתם לא אוהבים משככי כאבים או את המחשבה על ניתוחים מיותרים. כולם ממליצים על פיזיותרפיה, אבל אתם בקושי מצליחים לזוז - מה תעשו? קודם כל, רצינו לומר לכם שאנחנו מבינים אתכם. בין אם אתם לוקים בדלקת אמתחת (בורסיטיס), סחוסים שחוקים, דלקות בגידים, אוסטאוארטריטיס, רצועות קרועות, או עצמות ושרירים פצועים - כאבי ירך הם עניין לא פשוט קלל, אשר מקשים על ההליכה ומכאן על התפקוד היומיומי.
תוכן העיניינים
ירך. צילום: רון לך

במזל, רוב הרופאים בארץ ובעולם לא ששים לנתח או לרשום תרופות חזקות. אז מה כן אפשר לעשות? הרשו לנו להציג את זריקות ה-PRP המופלאות, העושות שימוש בדם שלכם – כן כן – על מנת לרענן ולהעיר את רקמות העור, ובכך לגרום לריפויים. קראו את המאמר הבא לפרטים נוספים על זריקות PRP לירך. 

מהי זריקת PRP אורטופדי? 

זריקת PRP (פלזמה עשירה בטסיות דם) היא סוג של טיפול רגנרטיבי – כולמר, היא עושה שימוש בתכונות הריפוי הטבעיות של הגוף והדם שלכם כדי לטפל בכאב ולעורר ריפוי.

טסיות הן למעשה מרכיב מרכזי בדם, יחד עם תאי דם לבנים ואדומים. הטסיות עוזרות לדם להתקרש במקרה של חתכים ופצעים. הטסיות מכילות, בין היתר, חלבונים וגורמי גדילה המסייעים לריפוי חתכים. פלזמה היא החלק הנוזלי של הדם, והיא מכילה בעיקר מים – וכן ריכוז גבוה יותר של טסיות דם בתוכה.

טיפול PRP יכול להגיע כ"מצוא אחרון" לפני הליך כירורגי. רופאים משתמשים לעתים קרובות ב-PRP כטיפול בכאב ביריכיים, וכן על מנת לשקם תפקוד וטווחי תנועה.

טיפול לירך. צילום: יאן קרוקו

כיצד מתבצעת זריקת PRP לירך? 

לפני הכל, סביר להניח כי כי הרופא שמבצע את הטיפול ינחה אתכם להפסיק ליטול תרופות מסוימות כגון תרופות ממשפחת ה-NSAID וסטרואידים. כמו כן, צריך לשתות הרבה מים לפני הטיפול.

בטיפול עצמו, הרופא יקח לכם דם – בדרך כלל, בכמות לא מאוד גדולה. הוא יעביר את הדם לתוך צנטריפוגה, אשר "תערבב" אותו במשך כחמש דקות. לבסוף, המכונה הזו, שפועלת במהירות גבוהה מאוד, מפרידה בין חומרי הדם השונים. 

לאחר מכן, הרופא מחטא את העור, ובדרך יעשה שימוש במכשיר באולטרסאונד על מנת לאתר את החלק הפגוע והפצוע של הירך. מכאן, מתחיל ה"כיף הגדול" – ההזרקה. 

לאחר הטיפול, ייתכן וחלקכם תחוו כאב קל. על הכאב ניתן להקל בעזרת קומפרסים קרים. כמו כן, ככל הנראה תצטרכו לחזור לטיפול נוסף בתוך שישה שבועות (במידת הצורך). 

סיכונים הכרוכים בהזרקת PRP לירך 

בגלל שמדובר בטיפול ביולוגי – רמת הסיכון פוחתת בהרבה. לא מדובר בחומר שהוא חיצוני, זר כימי – אלא בסך הכל בדם שלכם עצמכם. אולם, כמו כל פרוצדורה רפואית, יש סיכום שצריך לקחת בחשבון, כגון שטפי דם, זיהומים וכאבים מקומיים באזור ההזרקה. 

מה עוד ניתן לעשות על מנת להקל על כאבי ירכיים באופן טבעי? 

קודם כל, אנו ממליצים לפנות לרופא המטפל שלכם לכל שאלה הקשורה להמשך הטיפול. סביר להניח כי הוא ימליץ לכם, בנוסף להכל, גם על פיזיותרפיה. החדשות הטובות הן, כשמתחילים עם טיפולי PRP לירך, הפיזיותרפיה הופכת להיות הרבה יותר יעילה כי סוף סוף תוכלו להזיז את האזור ולהגדיל את טווחי התנועה שלכם – מה שקודם נמנע מכם בשל הכאבים.

טיפולים משלימים נוספים כוללים: טיפול פיזיותרפיה בקופת החולים או באופן פרטי. דיקור סיני – רפואה משלימה. שימוש באביזרים אורטופדיים כמו מדרסים, אפוסתרפיה ונעליים אורטופדיות.

מחפשים מרפאה מהימנה לטיפולי PRP בירך? אנחנו ממליצים לכם מכל הלב הרופאים בישראל. לדוגמא, הידעתם כי יש רופא מסוים, בעל ניסיון של שנים רבות ניסיון בטיפולי PRP לירך, והוא מאמין גדול בשיטה הזו, וביכולת הפלאית של הגוף לרפא את עצמו? ואפילו יותר מזה – הוא עבר השתלמויות בכל העולם ממיטב הרופאים בתחום, ואף טיפל בכדורגלני העל של קבוצת הכדורגל בארסה. צרו קשר עם המרפאה שלו עוד היום, להתייעצות או לכל שאלה העולה על רוחכם! 

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות BioHair

BioHair היא מרפאה המתמחה בטיפולים ריגרטיביים לשיער ולגוף. אנו נעשה הכל כדי לעזור לך להשיג את המטרות שלך באמצעות היכולות הטבעיות של הגוף שלך !