PRP לברך

הזרקה של פלזמה עשירה בטסיות דם (PRP) היא טיפול חדשני לניהול של כאב הקשור לאוסטאוארטריטיס (דלקת ניוונית) של הברך. כמו כן, טיפול PRP לברך הוכח כיעיל במצבים של מחלות ניווניות, קרעים בשרירים, נזקים בגידים ועוד. סובלים מכאבים בברכיים, ורוצים לשמוע עוד על סגולותיו של PRP? המשיכו לקרוא.
תוכן העיניינים
הזרקה לברך

כיצד עובד טיפול PRP אורטופדי? האם מדובר בטיפול יעיל? 

בטיפול PRP, לוקחים למטופל כמות דם קטנה (בדומה לבדיקת דם), מכניסים אותו למבחנות (בדרך כלל שתיים במספר) – ולאחר מכן מכניסים אותן לצנטריפוגה שמפרידה בין גורמי הדם השונים. התרחיף שהתקבל מכיל נוזל מרוכז בטסיות דם, המכילות חומרים מיוחדים טובים, האחראים על ריפוי הגוף וגדילתו, ואף על תהליך קרישת הדם. 

לאחר מכן, הרופא שלכם יזריק את התרכיז לאזור הברךלעיתים, כשהוא נעזר באולטרסאונד על מנת לדייק את מקום ההזרקה. כאמור, מדענים מאמינים, כי הזרקת טסיות הדם, המלאות בכל טוב, לאזור פצוע או נוקשה  עוזרות לרקמות לתקן את עצמן על ידי עידוד היווצרות תאים חדשים.

אך מה אומרים המחקרים?

האם הטיפול הביולוגי והחדשני הזה יעיל כמו תרופות או ניתוח? מחקר משנת 2017 ריכז 14 ניסויים מבוקרים אקראיים, הכוללים סך כולל של 1,423 משתתפים. התוצאות של סך המחקרים העלו כי PRP עשוי לסייע בניהול כאב הקשור לדלקות מפרקים בברכיים.

כמו כן, המחקרים הצביעו על שיפור משמעותי בתפקוד הפיזי, עם תופעות לוואי מינימליות. יחד עם זאתדרושים מחקרים נוספים על מנת להוכיח סופית את יעילות ה-PRP לכאבי ובעיות ברכיים.  

טיפול קיניזיוטייפ לברך. צילום: מקסים גונכרנוק
טיפול קיניזיוטייפ לברך. צילום: מקסים גונכרנוק

מי יכול להפיק תועלת מטיפול PRP לברך?

PRP הוא טיפול ניסיוני. במידה ואתם שוקלים להתחיל טיפול זריקות PRP, התחילו בלשאול את הרופא או האורטופד שלכם מה דעתם. זכרו, כי על חדשנותו של הטיפול, חברות ביטוח רבות בישראל מסבסדת טיפולי PRP – לפעמים אף באופן מלא!   

חשוב לנו לציין, כי הטיפול אינו מתאים לבעלי עור בעייתי בעל נגעים חשודים, או לאנשים שמקבלים תרופות לדילול דם כמו קומדין. 

הטיפול מתאים במיוחד לאנשים שסובלים מפציעות ספורטלמעשה, רבים מספורטאי העילית העולמיים משתמשים ב-PRP בין משחקים. כמו כן, אנשים הסובלים ממחלות ניווניות באזור הברכיים יכולים להפיק יתרונות רבים מהזריקה. בנוסףקרעים בשרירים, מתיחת רצועות, נזקי גידים מתאחים מהר הרבה יותר בעזרת זריקות PRP!

טיפול PRP בברךתהליך ההחלמה

לאחר הטיפול, תתבקשו לנוח מעט זמן במרפאה ולאחר מכן תוכלו לחזור הביתה. בגלל שהטיפול מתבצע באזור הרגל, הנדרשת לנהיגהעליכם לדאוג שמישהו יסיע אותכם הביתה, שכן ייתכנו כאבים ונוקשות לאחר ההזרקה.

לאחר ההליך

הרופא עשוי להנחות אתכם להניח קרח על הברך למשך 20 דקות כל שעתיים עד שלוש בשלושת הימים הראשוניםוכמובן, להקפיד על מנוחה ראויה, בלי אימוני ספורט משוגעים. כמו כן, יש להימנע מתרופות ממשפחת ה-NSAIDs, כמו איבופרופן, מכיוון שהן עלולות לחסום את ההשפעה של PRP. בעקרון, מלבד כאב מינימלי במקום ההזרקה, לא אמורות להיות תופעות לוואי רציניותבעיקר בשל העובדה כי מדובר בהזרקה של חומר ביולוגי ולא כימי. 

אנו מעריכים כי תבחינו בהבדל משמעותי תוך חודש בערך. לטיפול PRP לברך אמורה להיות השפעה של חצי שנה עד שנה מלאהולפעמים אף יותר. כמו כן, בכלל שמדובר בטיפול ביולוגי (שעושה שימוש בחומרים הנמצאים בגוף)

מחפשים רופא שיחזיר את הברך שלכם לחיים עם זריקת PRP?

אז יש לנו המלצה בשבילכםרופא שעבר התמחויות רבות ברחבי העולם, וטיפל בפציעות של ספורטאים כגון שחקני קבוצת הכדורגל של בארסה. ומה שטוב לברכיים שלהםטוב לשלכם! צרו קשר עם המרפאה עוד היום על מנת להתייעץ בכל הקשור ל-PRP, והיעילות הפוטנציאלית של טיפול זה עבורכם! 

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות BioHair

BioHair היא מרפאה המתמחה בטיפולים ריגרטיביים לשיער ולגוף. אנו נעשה הכל כדי לעזור לך להשיג את המטרות שלך באמצעות היכולות הטבעיות של הגוף שלך !