טיפול PRP לשיער

טיפול PRP לשיער מעניק מענה לבעיה המטרידה את כולנו - נשירת השיער. לא במקרה ישנה תעשייה גדולה של תכשירים וטיפולים לעצירת נשירה ומניעת התקרחות, ולא מעט גברים (ואפילו נשים) יצאו לטיפולי השתלת שיער בתורכיה. ישנם טיפולים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות, אך בשורה התחתונה נשירת השיער היא מגפה של ממש, והיא מטרידה מאוד את כולנו, נשים וגם גברים.
תוכן העיניינים
הזרקה לקרקפת

חלקנו מחפשים אחר תרופות קסם, ומנסים מיני תכשירים שיעילותם מוטלת בספק. אחרים עשויים לחפש אחר תרופות לעצירת הנשירה, כאשר חלקן עשויות לגרום לתופעות לוואי קשות, ואף החמרת הנשירה. וכיום ישנו עניין גדול בטיפולים רג‘רנטיביים הנלחמים בבעיה באמצעות עידוד תהליכי התחדשות טבעיים בגוף.

מהי הדרך הנכונה להתמודד עם נשירת שיער? הצורה הנכונה להתמודד עם בעיית הנשירה, היא לעבור אבחון רפואי על מנת לזהות את הגורם לבעיה ולהתאים את הטיפול הנכון.

טיפול PRP לשיער הוא התשובה למקרים רבים של נשירת שיער, לעתים כטיפול בפני עצמו ולעתים בתור טיפול תומך עבור אלו אשר עברו השתלת שיער.

BioHair מרבים להשתמש בהזרקות PRP לנשירת שיער; טיפולים אלו מציגים יעילות גבוהה אשר גובתה במחקרים, וזאת לצד מיעוט תופעות לוואי. בזכות טיפולים אלו, עד היום הצלחנו לסייע לרבים, ביניהם נשים וגם גברים, לעצור את ההתקרחות.

טיפול PRP – הגישה הרג‘רנטיבית

אז במה שונה טיפול PRP לשיער משיטות אחרות, ומדוע שיטה זו מצליחה לתת מענה במקום בו טיפולים אחרים נכשלו?

שיטה זו משתייכת למשפחת הטיפולים הרג‘נרטיביים, טיפולים בהם אנו מרבים להשתמש בקליניקה ברמת אביב. המכנה המשותף של טיפולים אלו הוא היכולת לעורר ולעודד תהליכי התחדשות טבעיים בגוף, תהליכים שהאטו בעקבות ההזדקנות.

פלוס נוסף של טיפולי PRP, ויתר הטיפולים הרג‘רנטיביים בהם אנו משתמשים, הוא שהם עושים שימוש בחומריים טבעיים הקיימים בגופו של המטופל. שימוש בחומר טבעי המוכר לגוף הופך את הטיפולים לבטוחים וידידותיים יותר לגוף האדם; זאת להבדיל מטיפולים העושים שימוש בחומרים ממקור חיצוני.

PRP היא שיטה המבוססת על טסיות דם העשירות בחומרי גדילה טבעיים, המוזרקות אל תוך האזור המטופל. וכך הן מעוררים תהליכי התחדשות וריפוי טבעיים. עיקרון הפעולה של שיטה זה מיושם לא רק ברפואה האסתטית, אלא גם בתחום האורתופדיה ותחומי רפואה נוספים. בכולם בהצלחה רבה.

ההשפעות של הזרקות PRP תורמים להתחדשות עור הקרקפת והמרצת זרימת הדם. טיפול PRP מביא רוח חיים חדשה לאזור המטופל. הטיפול מסוגל לגרום לצמיחת שיערות בזקיקי שיער רדומים, ועיבוי השיער הקיים.

תהליך prp

טסיות דם והמדע שמאחורי טיפולי PRP לנשירת שיער

הדם הזורם בגופינו מורכב מתאים שונים, כאשר לכל תא מטרות אחרות. ויחדיו הם מאפשרים את תפעול המכונה הנפלאה של גוף האדם. תאי הדם מעניקים מענה לכל הצרכים הביולוגיים, לרבות התמודדות עם פציעות.

טסיות הדם הם אחד מסוגי התאים שנמצאים בדמנו. זהו תא חסר גרעין, והוא התא הקטן ביותר בדמנו. לטסיות הדם תפקיד חשוב מאוד בתהליך קרישת הדם. במקרה של פציעה, כמו למשל חתך קטן באצבע, מייד הדם מזרים לאזור טסיות דם הנצמדות יחדיו ויוצרות ”פקק“ העוצר את זרימת הדם.

הטסיות נצפו לראשונה באמצע המאה התשע עשרה, כאשר טכנולוגיות המיקרוסקופ התפתחו לרמה המאפשרת צפייה בתאים כל כך קטנים. וכמה שנים אחר כך התגלה התפקיד החשוב שהן לוקחות בקרישת הדם.

אך נדרשו עוד שנים רבות על מנת להבין לעומק את שרשרת התהליכים הקשורה לטסיות הדם, ועוד זמן עד שלמדנו כיצד למנף את אותם תהליכים טבעיים. במשך הזמן המדע גילה כי טסיות הדם הן יותר מ“פקק“ במקרה של פציעות, והן מעוררות שרשרת פעולות של התחדשות רקמות. וכיום, בזכות ההבנה המדעית, אנו מסוגלים להשתמש בתהליכים הטבעיים לצורך האצת תהליכים של שיקום וחידוש רקמות למטרות אסתטיות.

הידע המדעי, והטכנולוגיות העומדות לרשותנו מאפשרים לנו להפריד את טסיות הדם וגורמי הגדילה באמצעות צנטירפוגה. וכך ניתן לזקק פלסמה בעלת אפקט רג‘רנטיבי, ולהזריקה אל האזור בו אנו רוצים לטפל.

זוהי המהות של טיפול PRP, כמו גם טיפול פלסמה אחרים.

תוצאות טיפולים לנשירת שיער

טיפול PRP לשיער – רק עם רופא

טיפול PRP לנשירת שיער חייב להתבצע על ידי רופא שהוסמך לכך. יש לכך סיבות בטיחותיות מכיוון שמדובר במוצרי דם, ובנוסף אנו רוצים להבטיח את אפקטיביות הטיפול.

תפקידו של הרופא מתחיל כבר בשלב האבחון וההתאמה לטיפול. נשירת שיער היא דבר מאוד שכיח, אך הסיבות לנשירת השיער הן מגוונות. ולעתים קיימות בעיות הדורשות מענה, כמו למשל מחלות הדורשות טיפול או אולי זוהי תוצאה של טיפול תרופתי הכרחי.

לא כל מועמד מתאים לטיפולי PRP, ואם אינכם מתאימים – הרופאים שלנו יגידו זאת כבר בהתחלה, כך תימנעו מהעלויות של טיפול שאינו מתאים עבורכם.

ובמידה ונמצאתם מתאימים לטיפול, BioHair רמת אביב מקפידים כי רק רופאים מנוסים יעניקו את הטיפול. כך BioHair מבטיחים כי כל הטיפול מתבצע לפי התוויות משרד הבריאות ולפי כל כללי הבטיחות, הסטריליות וההיגינה הדרושים בהזרקות של מוצרי דם.

PRP לשיער – טיפול ב 5 שלבים

כיצד מתבצע טיפול PRP לנשירת שיער?

הטיפול מתבצע לפי פרוטוקול של 5 שלבים:

  1. שלב האבחון – הרופאים המנוסים של BioHair בודקים כל מטופל/ת ומוודאים כי הם מתאימים לטיפולי PRP, אחרת אין טעם לעשות את הטיפול.
  2. לקיחת דם מהמטופל – מדובר במנת דם קטנה הנלקחת מדמו של המטופל. מתוך דמו של המטופל מזקקים את טסיות הדם ומקבלים מנה קטנה ומרוכזת של גורמי גדילה.
  3. הפרדת מרכיבי הדם – מנת הדם תוכנס אל תוך מבחנה קטנה, וזו תונח בתוך צנטריפוגה המסחררת את הדם במהירות גבוהה וגם גורמת להפרדת טסיות הדם.
  4. שאיבת טסיות הדם – לאחר שתיווצר שכבה של טסיות דם מרוכזות במבחנה, אנו שואבים אותן מתוך המבחנה.
  5. הזרקת טסיות הדם – הטסיות שהופרדו מתוך דמו של המטופל יוזרקו באזור הטיפול. במקרה של נשירת שיער מדובר בעור הקרקפת, אך טיפול PRP יכולים לשמש גם למטרות אחרות; ובהתאם לכך מוזרק גם באזורים אחרים.

BioHair לעצור את נשירת השיער

ישנן דרכים שונות לעצור את נשירת השיער, אך לפני הכל יש צורך לעבור אבחון על מנת לזהות את הבעיות שגורמות לאיבוד השיער. ובהתאם לכך ניתן להתאים לכל אחד ואחת את הטיפול המתאים.

מוטרדים מהמפרצים הגדולים וקו המצח המתרחב? נחרדות אל מול כמות השערות על הכרית? פנו בהקדם לקליניקת BioHair ברמת אביב. אנו יכולים לעזור!

PRP לשיער
5/5

רוצים לקבל מידע נוסף?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר:

אודות BioHair

BioHair היא מרפאה המתמחה בטיפולים ריגרטיביים לשיער ולגוף. אנו נעשה הכל כדי לעזור לך להשיג את המטרות שלך באמצעות היכולות הטבעיות של הגוף שלך !